15 Mayıs 2015 Cuma

Yazmasam Çatlarım

Şöyle 'cool' bir başlık atamadım, "Basında Biz" falan gibi ama kısaca yazmadan da edemedim.

Nisan ayında Sakız Adası dönüşü İzmir`e uğramıştık. Hanemizin üç üyesinin deniz, yelken, balık sevdalısı olduğunu hesaba katarsak İzmir`de ilk kez yapılan "Boatshow" fuarına da gidildi elbette. Tüm standlar içinde Balık Dergisi standında takıldık kaldık. Derginin yazı işleri müdürü Hüseyin Pir`in samimi muhabbeti sayesinde balık tutmak üzerine epey konuşuldu. Aramızda en havesli olan Peer Ole, her fırsatta balık tutma isteğinden ve İzlanda`da şimdiye kadar tuttuğu en büyük balıklardan bahsedince Hüseyin Bey hiç tereddütsüz mutlaka yaz ve bana gönder dedi.
Eve dönünce hemen sıcağı sıcağına ve biraz da benim "hadi hadi" dememle hoş bir yazı yazdı Peer Ole. Birlikte okuduk, yazım hatalarını düzelttik, fotoğraflar seçtik vs. 


Ve dergi bu hafta mayıs sayısıyla elimize geçti! Gururla açtı okudu Peer Ole, okula götürdü. Böylesine özgüveni tetikleyen, sosyal olmasını sağlayan, kendisini ifade etmesini öğrendiği bir aktif katılım benim için akademik başarıdan daha önde ve her açıdan katkısı yadsınamaz.
Bu fırsatı veren Hüseyin Pir`e ayrıca buradan da çok teşekkürler. 

Unutmayın: Dergi herkese açık. Yani balıkçılıkla ilgili tecrübeniz, fotoğraflarınız varsa gönderebilirsiniz: info@balikdergisi.com

30 yorum:

 1. Yavrunuzla gururlanmak hakkınız. Ben de tebrik ederim. Ailenizle mutlu bir yaşam dilerim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkürler güzel dilekleriniz için:)

   Sil
 2. Ooo.. ne güzel bir şey. Ömrünce unutamayacağı, unutulmaz bir hatıra olmuş.
  ben bile düğün haberim gazeteye çıktı diye şöyle bir havalandım falan... :D Oğlunuzun yaşadığı duyguyu az da olsa tahmin ederim. Ki kendisi, kendi yazısı ile yer almış.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bizim düğün yemeğimiz de çıkmıştı, yıllar sonra çerçevelettim falan:)) Ayrı bir havası oluyor orası kesin:)) Çok teşekkürler:)

   Sil
 3. Emeğine sağlık Peer Ole'nin. Tebrik ediyorum.

  YanıtlaSil
 4. Koca bir tebrikler gelsin o zaman bizden de yakışıklı kardeşimize!
  Nasıl bir gururdur, hem sizin hemde onun için. Bugün bizi biz yapan gerçekten bunun gibi projeler oluyor. Ortaokulda resim-sanat, lisede de tiyatro sayesinde çok güzel zamanlar geçirip, anılar biriktirdim. Bugün arkaya baktığımda, ceplerimdeki her şey beni çok mutlu ediyor.

  Sevgiler! :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkürler Ersin`cim:) Bence de çok önemli böyle şeyler. Akademik başarı dediğimiz şey bir yere kadar. Sosyal başarılar elde etmek hayat için oldukça önemli diye düşünüyorum.
   Benden de sevgiler:)

   Sil
 5. Merhaba;
  Öncelikle söylemeliyim de Hüseyin bey'in o şeker, babacan tavrına bayıldım. Hem yazmaya teşvik ediyor hem de özgüvenini artırıyor bu tür davranışlar. Ne yazık ki günümüzde pek fazla böyle insan yok. Hep her şeyi zora koşuyorlar ne yazık ki. Peer Ole'yi de tebrik ediyorum. Okumak isterim doğrusu yazısını, çok güzel yazdığına eminim. Fotoğrafları da ayrıca merak ettim. Bence benim gibi uzakta olup okuyamayanlar için blogda da yayınlamalısın:):) Bir bakayım nette online olarak da okunabiliyor mu:)
  Sevgiler öpücükler kocaman

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hüseyin Bey gerçekten öyleydi, samimi yaklaşmasa belki de Peer Ole cesaret etmeyecekti.
   Yazı online olarak okunamıyor ne yazık ki. Bir ara en azından tarayıp gönderirim sana:)
   Sevgiler canım:)

   Sil
 6. Çok güzel bir haber bu tabii ki paylaşacaksınız,tebrik ediyorum sizi, o bu özgüveni aile içinde de almış zaten,harikasınız, ben de sosyal başarıyı ,akademik başarıdan daha önemli görüyorum :)) Sevgiler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkürler içten düşünceleriniz için:) Gururlandım elbette. Sosyal başarıyı gerçekten önemsiyorum, sağlıklı yetişmek adına. Hele ki bizim eğitim sistemimiz gibi son derece çarpık bir sistem için çocuğun çıkış noktası.
   Sevgiler benden de:)

   Sil
 7. Çok güzel bir deneyim ve anı. Tebrikler Peer Ole! :)

  YanıtlaSil
 8. Şöyle 'cool' bir başlık atamadım, "Basında Biz" falan gibi ama kısaca yazmadan da edemedim:)
  Beni gülümsettin:)) aslında Peer Ole bu başlığı haketmiş:) tebrik ederim başarılarının devamını dilerim:)
  Çocukken rahmetli babam ,Bartın ırmağına balık tutmaya götürürdü ,tabii o zamanlar ırmak tertemizdi:) insanoğlu canına okumamıştı aklıma geliverdi birden .Balık tutmak keyiflidir.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Öyle ama, havalı başlıklar atıyorlar ya hani:))
   Balık tutmak keyifli ama sanırım benim o kadar sabrım yok. Aslında Peer Ole de çok sabırsız bir çocuk ancak iş balık tutmaya geldi mi işin rengi değişiyor:)))
   Rahmetli babamın da sandalı vardı, balığa çıkardı...Ah ah....
   Sevgiler Nuray`cım:)

   Sil
 9. Balık kültürümüze katkı olsun diye biz de haber yapalım Hüseyin Pir Bey bizim le iletişime geçerse :) Bir balık secer olarak boynumuzun borcudur. Pek afilli poz vermiş Peer Ole :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aklıma sen geldin zaten. Hüseyin Bey`in maline yazabilirsin, dergi herkese açık Bolat:)
   Peer Ole her zamanki gibi havalı:))))

   Sil
 10. Tebrik ederim Peer Ole, harika bir deneyim..

  YanıtlaSil
 11. Böyle şeyleri çok seviyorum :)

  YanıtlaSil
 12. Semi valla en cool başlığı sen hak ediyorsun süper anne, Peer Ole tebrik eder kocaman öperim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tek yaptığım desteklemek, gerisi Peer Ole`den:)) Çok teşekkürler:))

   Sil
 13. Ne büyük i ne gurur verici bir anı! Tebrikler :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet, kesinlikle harika bir anı olarak kafalarda yerini aldı:))
   Çok teşekkürler:)

   Sil
 14. Süper olmuş!! Tekrardan tebrik ediyorum. Fotoğraftaki enerjisiyle beni dövdü resmen. :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkürler Güven:) Enerjisi sevdiği işi yapmasından kaynaklanıyor:) Balık tutmayı çok seviyor, her fırsatta gitmek istiyor. Elimizden geldiği kadar yerine getirmeye çalışıyoruz:)

   Sil
 15. Tebrikler Peer Ole, çok sevindim senin adına... Başarılarının devamı dileğiyle... Weiter so.!!!

  YanıtlaSil
 16. Semi senin çocukları böyle beslemene öyle hayranım ki, çok gurur verici, emeklerin bir bir meyve verdiğini görmek ne güzel... Tebrik ederim Peer Ole'yi, bence manşeti haketmiş:) Hüseyin Pir amcamıza da teşvik ediciliğini, cesaretlendiriciliğini hiç yitirme diyorum ve teşekkür ediyorum bu duyarlılığı için!

  YanıtlaSil