12 Ocak 2017 Perşembe

Yaratıcı Dükkanlar #2: %100 İstanbul

Bu kez konuk İstanbul`dan: %100 İstanbul. Nasıl güzel bir dükkan adı öyle değil mi? 
Vitrininde "reuse, reduce, recycle" yazan böyle bir dükkanı sadece uzaktan izleyip geçmem mümkün değil. Tohum/erzak çuvallarının, reklam/sergi afişlerinin, tır brandalarının hayatına başka bir ruh halinde devam ettiğini düşünün! Ve gerçek şu ki; sağda solda gündelik yaşamda karşımıza çıkan sayısız reklam afişlerine, brandalara kullanıldıktan sonra ne olduğunu o güne kadar zerre düşünmemişim. Çok şükür ki herkes benim gibi değil ve düşünen birileri çıkıp bu harika fikri hayata geçirmiş. 

Sadece ürünler mi geri dönüşüm? Elbette hayır! Dükkanın dekorasyonunda kullandıkları variller, makaralar, paletler ve her şey. Masumiyet Müzesi`ne giderken tesadüf girdiğim dükkandan işte bu sebeple çıkamıyorum, dışarda beni bekleyen aile üyelerini çağırıp onlarla da bir süre daha incelemeye devam ediyoruz. Herkes mest!
Ürünler orjinal malzemelerden yapıldığı için bir ürünün tıpatıp aynısını bulmak oldukça zor. Karşımıza çoğunlukla farklı kesimde, farklı formlarda çıkıyor. Bir terzi olmasam da dikişten az biraz anlayan biri ve %100 İstanbul çantalarının kullanıcısı olarak çok düzgün ve sağlam dikildiğini rahatlıkla söyleyebilirim. 


Tasarımsa tasarım, geri dönüşümse geri dönüşüm, yerli üretimse yerli üretim...Hepsi bir pakette!
Bu güzel dükkana uğramak isterseniz yeri çok kolay. Karaköy`de Boğazkesen Caddesi`nden yukarı doğru çıkarken sol tarafta. (giderken solda, dönerken sağda 😄 Bursa`da yaşayan arkadaşlar bilir, bir zamanlar bir kebapçının radyolarda duyduğumuz reklamından mucizevi adres vurgusu)

Adres:
%100 İstanbul
Boğazkesen Caddesi No.43/A
Tophane/Beyoğlu/ İstanbul
Tel.: 0212 245 62 09

http://www.100de100istanbul.comNot: Cep telefonu ile çektiğim fotoğraflar 2016 mart ayına ait. Daha detaylı ve güzel fotoğraflar için mutlaka ilgili adresi ziyaret edin. 

12 yorum:

 1. MİYAV gözüme çarptı ilk:)))

  YanıtlaSil
 2. Ne güzel bir dükkanmış. İstanbul şimdilik planlarda yok ama gidersem aklımda bulunsun burası.

  YanıtlaSil
 3. Şahane bir tavsiye Semi ♥
  Online alışverişi de var üstelik, bizim gibi uzaktakiler için :)
  Teşekkürler ♥

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Online olması iyi gerçekten. Ben de zırt pırt İstanbul`a gitmiyorum. Çok sık çanta alan biri değilim, geçen sene gittiğimde almıştım uzun süre daha kullanırım sanırım:)
   Sevgiler:)

   Sil
 4. Yine pek leziz bir keşif, teşekkür ederim yazdığın ve bizlerle paylaştığın için. Harika bir haftasonu diliyorum.
  Sevgiyle ve muhabbetle...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Müge Hanım, rica ederim. Yolunuz düşerse uğrayın derim.
   Sevgiler...

   Sil
 5. Ne orjinal yer öyle! Gerçekten gezmek isterdim burayı.
  Sevgiler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet, gerçekten ilginç bir dükkan. Gidip görmeye değer:)
   Sevgiler...

   Sil
 6. son gidişimde Karaköy'e gittim ama bu dükkanı hiç fark etmedim . Umarım bir sonra ki gidişimde yolum düşer :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Karaköy`de merkezde değil, Boğazkesen Caddesi`nden yukarı çıkan yokuş üzerinde. Bir sonrakine gitmeden önce harita üzerinden bakıp not edersin:) Sevgiler Serra`cım...

   Sil